آکادمی پیرهانی - پیکانون

آموزش زبان ویژه بزرگسالان

آموزشی پیشرفته در آکادمی پیرهانی

در آکادمی پیرهانی (Picanon) به سه  زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی بصورت تخصصی آموزش ببینید.

با ما همراه باشید!

ویژگی های دوره:

  1. مقاطع سنی 15 سال به بالا
  2. بصورت انفرادی (خصوصی)
  3. در هفته 2 جلسه 
  4. هر جلسه 45 دقیقه 
  5. نحوه آموزش بصورت حضوری و یا غیرحضوری می باشد.
  6. مدت دوره آموزش 8 تا 10 ماه 

چگونه چند زبان مختلف یاد بگیریم؟!​

اگر رویای چند زبانه شدن را در سر دارید بهتر است به این مقاله نگاهی بیاندازید.

ما در اینجا قصد داریم به این قضیه با دید واقعی تری نگاه بندازید، تا مسیر پیشرفتتان به سرعت هموار شود. مهمترین مسئله در یادگیری زبان ایجاد انگیزه است.

لوکا لامپریلو (Luca Lampariello) به ما از چگونگی یادگیری ۴ زبان دنیاخواهد گفت.پس با picanonهمراه باشید.

همانطور که گفتیم انگیزه نقش مهمی در یادگیری زبان دارد اما بهتر است به این موضوع بپردازیم که چطور این انگیزه را ایجاد کنیم و چطور آن را تقویت کنیم؟

شاید اگر کسی را ببینید که چند زبان را مسلط صحبت کند کمی متعجب شوید. در کل با کمی بلندپروازی شاید این موضوع ساده تر از چیزی که هست به ذهنتان خطور کند و نیازمند کار جدی و سخت است.

ولی ما به شما این مژده را میدهیم که با آکادمی پیرهانی(picanon) شما به چند زبان بطور حرفه ای آموزش خواهید دید وتسلط پیدا میکنید.

به عنوان یک مدافع یادگیری زبان، به نظر ما یادگیری زبان کار راحتی است اما فرضیه مشکل بودن آن را به چالش می‌کشم. یادگیری زبان چیزی فراتر از خواندن انبوهی از کتاب‌ها و ساعت‌ها مطالعه است.

این امر چیزی شبیه سفر به مکان‌های حیرت‌انگیز، دیدار با افراد الهام‌بخش، لذت بردن از غذاهای خوشمزه و آغاز سفرهای بی حد و حصر خودشناسی است.

انگیزه آکادمی پیرهانی برای یادگیری زبان‌های بیشتر از این تجربه الهام گرفته است. تجربه‌ای که یادگیری زبان‌ها را ممکن می‌سازد.

10 فوت وفن برای یادگیری هر زبانی که دلتان میخواهد

توصیه‌های این مقاله حاصل تجربه‌ی چندساله ی آکادمی تخصصی چند زبانه پیرهانی می باشد که با یکسری فنون و متدخاص آموزشی با بازدهی خوب و بالایی در مدت زمان کوتاه یادگیری بدست آورده است .

ما در این مقاله میخواهیم شما را با چند روش خیلی معمولی و روزمره گی آشنا کنیم که حتما به شما کمک خواهد کرد که چگونه به چندین زبان یا بهتراست بگویم به زبان مورد علاقه خود تسلط پیدا کنید.

یادتان باشد هر پروژه موفقی حتما یک مهندس طراح خوب داشته… در نتیجه با اعتماد شما به روش آموزش آکادمی پیرهانی(picanon) نتیجه اعتماد خود را در کمترین بازه زمانی دریافت خواهید کرد.

۱. بدانید چرا می‌خواهید زبان جدیدی بیاموزید

احتمالا خیلی بدیهی است ولی اگر دلیل خوبی برای یادگیری یک زبان نداشته باشید، احتمال اینکه بتوانید انگیزه‌ی خود را در طول زمان حفظ کنید زیاد نخواهد بود.

مثلا اینکه یک انگلیسی‌زبان را با زبان فرانسوی تحت تاثیر قرار دهید دلیل خوبی نیست، اما شناختن یک فرد فرانسوی با زبان خودش داستان دیگری است.

در هر حال بدون توجه به دلیل‌تان، همین که تصمیم به یادگیری زبان دیگری گرفتید، به کار بردن این مسئله حیاتی است که:

«خب، اگر می‌خواهم این زبان را یاد بگیرم پس باید تا جایی که می‌توانم کارهایم را با این زبان، در فضای این زبان و برای یادگیری این زبان انجام دهم.»

۲. یک همراه برای آموزش بهتر زبان پیدا کنید

متیو چند زبان را با برادر دوقلویش مایکل یاد گرفته است. آنها زمانی که تنها 8 سال داشتند اولین زبان خود را که یونانی بود یاد گرفتند.

بله متیو و مایکل – یا آنطور که من دوست دارم صدا بزنم‌شان، برادران ابر‌چند‌زبانی – قدرت‌های زبانی خود را از رقابت سالمی که می‌تواند بین فرزندان یک خانواده وجود داشته باشد به دست آورده‌اند.

یکی از آنها می‌گوید: «ما خیلی انگیزه داشتیم و هنوز هم داریم. ما پشت یکدیگر بودیم تا کار را انجام دهیم و اگر او می‌فهمید که من کمی بیشتر از او تلاش می‌کنم، حسادت می‌کرد و سعی می‌کرد بهتر از من کار کند و بالعکس.»

حتی اگر نمی‌توانید برادر یا خواهر خود را در یادگیری زبان با خود همراه کنید، داشتن هر همراه دیگری که بتوانید جور کنید به شما کمک می‌کند تلاش بیشتری به خرج دهید.

مایکل می‌گوید:‌ «من فکر می‌کنم این روش بسیار خوبی برای انجام این کار است، چون شما کسی را دارید که می‌توانید با او صحبت کنید. هدف از یادگیری زبان هم همین است.»

۳. با خود صحبت کنید

وقتی هیچ‌کس را ندارید که با او صحبت کنید، می‌توانید با خودتان حرف بزنید.

«شاید عجیب به نظر برسد ولی با خود حرف‌زدن به یک زبانِ خاص، روش بی‌نظیری برای تمرین است، البته در صورتی که قادر نباشید از آن زبان به طور مداوم استفاده کنید.»

این روش می‌تواند کلمات و عبارت‌های جدید را در ذهن شما نگه دارد و برای دفعه‌ی بعد که با کسی صحبت می‌کنید، اعتماد‌به‌نفس شما را افزایش دهد.

 

۴. یادگیری خود را هدفمند کنید​

اگر از همان اول، مکالمه به آن زبانِ خاص را هدف خود قرار دهید، احتمال اینکه در انواع کتاب‌های آموزشیِ مرتبط و نامرتبط غرق شوید کمتر خواهد بود.

حرف ‌زدن با آدم‌ها باعث می‌شود فرآیند یادگیریِ شما با هدف اولیه‌تان متناسب و مربوط باقی بماند:

شما دارید یک زبان را یاد می‌گیرید تا بتوانید از آن استفاده کنید، قرار نیست که برای خودتان صحبت کنید.

هدف خلاقانه‌ی یادگیری یک زبان جدید این است که بتوانیم آن را در یک زمینه‌ی روزمره‌ی مفید و کلی استفاده کنیم که شامل صحبت با دیگران یا استفاده از آن در خارج از کشورتان می‌شود.

لازم نیست حتما از کشور خود خارج شوید تا از آن استفاده کنید، بلکه می توانید به رستوران یونانی خیابان بغلی بروید و در آنجا به یونانی غذای‌تان را سفارش بدهید.»

۵. خود را با آن زبان سرگرم کنید

استفاده از زبان جدید به هر نحوی که شده، عملی خلاقانه است. برادران ابَر‌چند‌زبانی، تمرین زبان یونانی خود را با نوشتن و ضبط کردن آهنگ‌های مورد علاقه‌شان انجام می‌دادند.

به روش‌های سرگرم‌کننده‌ برای تمرین زبان خود فکر کنید: یک بازی رادیویی با دوستانتان انجام دهید، داستان مصور (Comic Strip) بکشید، شعر بنویسید یا با هر کسی که می‌توانید حرف بزنید.

اگر نمی‌توانید مدل سرگرم‌کننده‌ای برای یادگیری زبان جدیدتان پیدا کنید، احتمالا موارد شماره‌ی ۴ را رعایت نمی‌کنید.

 

۶. مثل بچه‌ها رفتار کنید

این مورد به این معنی نیست که کج‌خلقی کنید یا وقتی به رستوران می‌روید غذای‌تان را روی سرتان بریزید. منظورم این است که از روش یادگیری کودکان استفاده کنید.

این ایده که کودکان به طور ذاتی توانایی یادگیری بهتری نسبت به بزرگسالان دارند یک افسانه است. تحقیقات جدید نتوانسته‌اند رابطه‌ی مستقیمی بین سن و قابلیت یادگیری پیدا کنند.

نکته‌ی کلیدی برای یادگیری با همان سرعت یادگیری کودکان، تأثیر بعضی رفتارهای کودکانه‌ است.  اشتیاق بازی با کلمات و نترسیدن از اشتباه کردن از جمله‌ی این رفتارهای کودکانه هستند.

 

۷. از قلعه‌ی آسایش خود بیرون بیایید

وقتی از اشتباه کردن نترسید، حتی حاضر هستید کارهایی انجام دهید که امکان دارد بعدش حسابی آبرویتان برود. این وضعیت شاید ترسناک باشد ولی تنها راه برای رشد و بهتر شدن است.

اهمیتی ندارد که چقدر یاد می‌گیرید، شما تا وقتی وارد جامعه نشوید و با غریبه‌ها به زبان خودشان صحبت نکنید یا آدرس نپرسید، غذا سفارش ندهید یا یک جوک تعریف نکنید، نمی‌توانید به آن زبان مسلط شوید.

هر ‌قدر این کار را بیشتر انجام دهید، قلعه‌ی آسایش شما بزرگتر شده و در موقعیت‌های جدید آزادانه‌تر عمل می‌کنید:

«در ابتدا به مشکلاتی برمی‌خورید: شاید طرز تلفظ و شاید دستور زبان، ترکیب کلمات و یا شاید کلماتی که گفته شده را درک نکنید ولی من فکر می‌کنم مهم‌ترین چیز این است که همیشه این احساس پذیرش اشتباه را تقویت کنیم.»

 

۸. گوش دهید

باید یاد بگیرید قبل از اینکه بتوانید صحبت کنید، گوش دهید. وقتی هر زبانی رابرای اولین بار می‌شنوید به نظرتان عجیب می‌آید ولی هر‌ ‌قدر این روند ادامه پیدا کند، آشناتر می‌شوید و درست صحبت کردن آسان‌تر می‌شود:

از نظر فیزیولوژیک ما قادریم هر آوایی را تلفظ کنیم، تنها مسئله این است که به آن عادت نداریم.

برای من بهترین راه برای مسلط شدن، شنیدن دائم این آواها بود. به آنها گوش دهید و تصور کنید که چطور باید تلفظ شوند، چون برای هر صدا قسمت مشخصی از دهان یا گلو وجود دارد که از آن استفاده می‌کنیم تا آن صدا را بسازیم.

 

۹. نگاه کنید مردم چگونه صحبت می‌کنند

زبان‌های مختلف، از امکانات فیزیولوژیک مختلفی در زبان (دهان)، لب‌ها و حلق بهره می‌برند. بنابراین تلفظ همانقدر که مسئله‌ای ذهنی است، فیزیکی هم هست:

«یک روش (که شاید عجیب به نظر برسد) نگاه کردن به دیگران در حین ادای کلمات است. سپس تا جایی که امکان دارد آن صدای خاص را تقلید کنید. شاید در ابتدا سخت باشد ولی می‌توانید این کار را انجام دهید. این کار بسیار آسان است و تنها به تمرین احتیاج دارد.»

اگر نمی‌توانید از نزدیک کسی را که به آن زبان صحبت می‌کند ببینید و تقلید کنید، می‌توانید از فیلم‌ها و سریال‌های آن زبان به عنوان جایگزین استفاده کنید.

 

۱۰. در زبان جدید شیرجه بزنید

خب، شما عزم لازم را به دست آورده‌اید. اما چطور می‌شود جلوتر رفت؟ آیا روش مناسبی برای یادگیری وجود دارد؟ 

به یاد داشته باشید، بهترین خروجی ممکن از صحبت به یک زبان دیگر این است که دیگران بتوانند به راحتی با شما به آن زبان مکالمه کنند.

اینکه قادر باشیم یک مکالمه‌ی ساده هم داشته باشیم، جایزه‌ی بزرگی برای ما محسوب می‌شود.

رسیدن به نقاط عطفی مثل این باعث می‌شود انگیزه‌ی خود را حفظ کنید و به تمرین ادامه دهید و نگران این نباشید که با ضعیف صحبت کردن به یک زبان دیگر، باعث اذیت مردم می‌شوید.

اگر در ابتدا عنوان کنید که در حال یادگیری و تمرینِ آن زبان جدید هستید، مردم صبور خواهند بود و حتی شما را به این کار تشویق می‌کنند.

در واقع تقریبا یک میلیارد نفر غیربومی در سرتاسر دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند که اکثر آنها اگر چاره‌ای داشته باشند، ترجیح می‌دهند که به زبان خودشان حرف بزنند.

به دست گرفتن ابتکار عمل در مکالمه و قدم گذاشتن به دنیای زبانِ دیگران باعث می‌شود آنها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و همچنین صحبت به زبان مادری‌شان حس خوبی به آنها بدهد:

«بله البته که می‌توانید در یک کشور دیگر به زبان خودتان هم صحبت و نیازهایتان را رفع کنید اما اگر بتوانید با صحبت به زبان آن کشور، با برقراری ارتباط، درک متقابل و تعامل در هر موقعیتِ احتمالی،خود را در شرایط راحت‌تری قرار دهید، قطعا حضور در آن کشور برای شما لذت‌بخش‌تر و پرثمرتر خواهد بود.»

مادرآموزشگاه پیرهانی به شما خواهیم آموخت که چگونه خودآموز باشید ، چگونه راحت تسلط کافی به زبان مورد آموزش خودداشته باشید.

شرایط آموزشی ما به هیچ عنوان محدود نمی باشد بلکه بصورت حضوری و غیرحضوری، آنلاین و یا حتی در صورت تمایل شما بزرگواران آموزش های vip ویا اموزشهای ویژه برگزار خواهیم نمود.

به راحتی زبان را یاد بگیرید یا بهتر است بگویم با روش آموزشی  آکادمی پیرهانی زبان را نخوانید و یاد بگیرید.

در آکادمی تخصصی چند زبانه پیرهانی ما به شما بصورت حرفه ای و خودآموز یاد خواهیم داد که چگونه به زبان هایی مثل آلمانی و فرانسوی و انگلیسی تسلط کامل پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر شما می توانید ازطریق شماره تماس 02186087425 اقدام نمایید ویا ازطریق مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید