آکادمی پیرهانی - پیکانون

آموزش زبان ویژه کودک و نوجوان

آموزشی متفاوت در آکادمی پیرهانی

در آکادمی پیرهانی (Picanon) به کودکان و نوجوانان خود سه زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی آموزش دهید.

آکادمی زبان پیرهانی

با ما همراه باشید!

ویژگی های دوره:

1.ویژه سنین 6 تا 15 سال

2.بصورت انفرادی (خصوصی)

3.درهفته 2  جلسه

4.هرجلسه 40 دقیقه

5.نحوه آموزش بصورت حضوری یا غیرحضوری می باشد

6.مدت دوره آموزش 12 تا 15 ماه

لازم به ذکر است در مؤسسه پیرهانی ، کودک و نوجوانان قبل از شروع آموزش نیاز به تمریناتی در زبان مادری و فارسی به عنوان پیش مهارت آموزشی به منظور بالابردن توان یادگیری زبان دوم را دارند.

اهمیت آموزش زبان در کودک و نوجوانان

بسیاری از ما تا زمان ورود به دبیرستان و دانشگاه یادگیری زبان دوم را شروع نمی کنیم، اما پژوهش های صورت گرفته نشان می دهند مقاطع ذکر شده زمان مناسبی برای شروع یادگیری زبان نیستند. در واقع تحقیقات جدید بیانگر این مسأله اند که بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان، از سنین بسیار پایین است.

پیش تر تصور می شد آموزش زبان دوم در این سنین، سبب بروز اختلالات و مشکلات زبان شناسی در کودک خواهند شد اما پژوهشگران معتقدند بهتر است در مراحل آغازین تولد کودک آموزش زبان دوم شروع شود.

در آکادمی زبان تخصصی پیرهانی (picanon) قبل از شروع آموزش بصورت تخصصی برای کودک و نوجوان شما یک دوره “پیش مهارت کودک و نوجوان” اجرا خواهد شد که لازم به ذکر است این متد آموزشی فقط مختص این آموزشگاه می باشد!

آیا این بدین معنی است که افراد با سنین بالاتر از آموختن زبانی دیگر عاجز هستند؟ پاسخ صد البته منفی است. منظور از موارد ذکر شده است که هر چه زودتر آموزش زبان را برای فرزندان خود آغاز کنید، یادگیری آنان از زبان بهتر و عمیق تر و در نتیجه مفیدتر خواهد بود.

در این مقاله به  دلایل شگفت انگیز مبنی بر اینکه چرا باید آموزش زبان از سنین بسیار پایین شروع شود می پردازیم

لهجه در گفتار کودک

در صورتیکه افراد یادگیری زبان را از سنین  کودکی آغاز کنند می توانند در سنین بالاتر آن زبان را به صورت روان و بدون لهجه صحبت کنند.

طبق پژوهشی از تیمی از دانشمندان دانشگاه واشنگتن با موضوع “پروسه ادراک صحبت در کودکان” ، با بالا رفتن سن افراد شانس تلفظ کردن زبان دوم همانند افراد بومی بسیار کاهش خواهد یافت.

یکی از دلایل بسیار قانع کننده برای شروع یادگیری زبان برای فرزندان خود می تواند همین عامل باشد. با راهنمایی آنان برای یادگیری زبان در سنین پایین، تلفظ صحیح کلمات و صحبت کردن همانند افراد بومی را در سنین بالاتر به آنها هدیه خواهید کرد!

لذت یادگیری در کودک

کودکان از یاد گرفتن لذت می برند. برای آنها اهمیتی ندارد که موضوع یاد داده شده بر روی کدام یکی از مهارت های ذهنی آنها تأثیر خواهد گذاشت. آنها یک راست به وسط موضوع می پرند و از یادگرفتن بسیار خوشحال می شوند!

روندی مشابه برای بچه هایی که می خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند اتفاق می افتد. تصور اینکه بخواهیم با چهار زانو نشتن بر روی زمین به نوجوانان حلقه زده اطرافمان زبان انگلیسی را با شعر و آهنگ خواندن یاد بدهیم غیر ممکن است!

در حالیکه متد آموزشی picanon بهترین روش آموزش زبان به کودکان را به اجرا خواهد گذاشت، بطوریکه  روند آموزش را با طراوت نموده و بچه ها از تدریس لذت می برند. از اینکه چگونه بچه ها با سرعتی بسیار زیاد زبان انگلیسی را یاد می گیرند شگفت زده خواهید شد!

شجاعت

مسأله حیرت انگیز در مورد کودکان این است که آنها بدون داشتن هراس یا ترس هر چیزی را در اطراف خود امتحان می کنند، حتی اگر درستی یا نادرستی آن را ندانند. این موضوع در یادگیری زبان هم صادق است.

کودکان فارغ اینکه ممکن است نظرشان اشتباه یا درست باشد، به سرعت آن را به زبان می آورند. آنها مشتاق دریافت بازخورد دیگر هم کلاسی ها یا معلم هستند. آنها با اشتیاق بسیار با کلمات جدیدی که یاد گرفته اند جمله سازی می کنند تا واکنش بزرگسالان را ببینند.

شبکه قدرتمندی از پشتیبانان

اطراف بچه ها افراد زیادی برای ابراز محبت و پشتیبانی از آنها وجود دارند. آنها از کسانی که دور و بر خود می بینند الگو می گیرند.

والدین، بچه ها، معلمین همه منابع الهام بچه ها هستند. زمانی که معلم و والدین هر دو در زبان آموزی به کودک کمک کنند، او همیشه با زبان در ارتباط است، از والدین خود قوت قلب می گیرد و همیشه در طول روز در تعامل با زبان دوم به سر می برد.

معلمهای کانون پیرهانی در کلاس ،زبان را به کمک متدهای نوین و به کارگیری آهنگ ها و شعر های مناسب آموزش می دهد، سپس مباحث یاد گرفته شده در کلاس به کمک همکاری والدین در خانه قابل فهم تر و بهتر هضم خواهند شد.

والدین می توانند برای کمک به فرزندان خود در یادگیری زبان از سی دی های آموزشی، کتاب داستان های چند زبانه، بازی ها و ویدیوهای آموزشی استفاده نمایند. تفاوت میان کودکان و بزرگسالان هنگام یادگیری این است کودکان به خودانگیزه بخشی یا self-motivation نیازمند نیستند. این نکته یادگیری را برا این گروه سنی آسانتر می کند.

عادی سازی یادگیری

آموزش زبان انگلیسی در سنین کم به کودک خواهد آموخت که چندزبانگی مسئله ای عادی در محیط پیرامون است. توانایی صحبت کردن زبانی به غیر از زبان مادری، نباید موضوعی غیر معمولی و فوق العاده تلقی شود.

با دانستن زبان احساس تعلق بیشتری با جوامع دنیا خواهیم کرد. زمانی که کودک بوسیله ویدیو، تصویر، آهنگ و کتاب با فرهنگ کشوری که در حال یادگیری زبان آن است آشنا می شود، هنگام بزرگسالی حس راحتی بسیار بیشتری در درک دنیای پیشرفته ای که زبان ها و فرهنگ ها در تقارن با یکدیگر هستند خواهد کرد.

هیچوقت برای یادگیری دیرنیست!

همانطور که مشاهده می کنید والدین و معلمین باید در همکاری با یکدیگر کودک را از سنین بسیار پایین در امر یادگیری زبان دوم و فرهنگ آن زبان یاری دهند.

در این بین نقش والدین دست کمی از معلمین ندارد؛ طبق پژوهش های انجام شده تماس کودکان با زبان در خانه در یادگیری آن ها بسیار تأثیرگذار است حتی اگر زمان بسیار کمی برای این کار صرف شود.

در صورتیکه فرزند شما در سنین نوجوانی یا بزرگسالی است، هیچ گاه در تشویق آنها به یادگیری زبانی جدید درنگ نکنید.

برای یادگیری هیچ گاه دیر نیست. در حقیقت یادگیری هیچ وقت تمام نمی شود.با آکادمی پیرهانی(picanon) چند زبان را به کودکان و نوجوانان خود به بهترین نحوآموزش ، هدیه دهید!

در آکادمی تخصصی چند زبانه پیرهانی ما به کودکان و نوجوانان شما بصورت حرفه ای و خودآموز یاد خواهیم داد که چگونه به زبان هایی مثل آلمانی و فرانسوی و انگلیسی تسلط کامل پیدا کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر شما می توانید ازطریق شماره تماس 02186087425 اقدام نمایید ویا ازطریق مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.