آکادمی پیرهانی - پیکانون

آموزش زبان آلمانی

چگونه زبان آلمانی یاد بگیریم؟

شاید به شما گفته باشند که یادگیری زبان آلمانی واقعا سخت است، یا اینکه با شنیدن صحبت کردن یک فرد آلمانی‌ تبار، این حس به شما دست داده است که یادگیری این زبان کار شما نیست !

شما از طریق متد های تخصصی آکادمی چند زبانه پیرهانی به راحتی می توانید مانند زبان انگلیسی این زبان  را هم یاد بگیرید! فعلا به چند نکته مختصر اشاره می کنیم

 1. خوبی که این زبان دارد این است که صحبت با دیگران در این کشور عمدتا به صورت رسمی و کتابی صورت می گیرد و به همین دلیل بر خلاف فارسی و انگلیسی که لهجه بسیار ضروری ست در آلمانی همانطور که در کتاب ها می خوانید، صحبت می شود!

 2. جالب است بدانید صحبت کردن به آلمانی راحت‌تر از خواندن و نوشتن آن است

 3. یک اسم می تواند مونث، مذکر و یا خنثی باشد (بر عکس فارسی و انگلیسی که مثلا وقتی کلمه گل را مطرح می کنید، یک معنا دارد ولی در این زبان گل مذکر و مونث!)

  باید جمع اسامی را یک به یک یاد بگیرید (در فارسی و انگلیسی قواعد جمع بستن داریم. مثلا در انگلیسی یک s به آخر کلمات اضافه می کنیم ولی در آلمانی برای هر کلمه یک اسم جمع جداگانه وجود دارد!)

 4. زمان ها در این زبان مشابه زبان انگلیسی است و زمان های کامل در فارسی معادلی ندارند

 5. در این زبان صفات هم صرف می شوند (مثلا کلمه زیبا را مثل فعل صرف می کنند! یادگیری آن کمی گیج کننده است ولی سخت نیست)

 6. مفعول در جمله جایگاه مشخصی ندارد و فقط از طریق حالت آن می توان تشخیص داد (در انگلیسی و فارسی جمله ساختار مشخصی دارد و جایگاه هر کلمه مشخص است)

آیا واقعا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

خب، نه، سخت بودن زبان آلمانی تنها یک افسانه است. یادگیری هر زبانی مستلزم دو مولفه‌ی زمان و تعهد است. یادگیری آلمانی هم از این قاعده مستثنی نیست. داشتن انگیزه‌‌ی کافی و داشتن پشتکار برای دستیابی به هدفتان، تنها مواردی است که برای این مهم نیاز است.

و اگر سردرگم هستید که از کجا باید شروع کنیدمابه  چند نکته مهم اشاره میکنیم و به شما پیشنهاد میدهیم که متد آکادمی پیرهانی (picanon) را هم تجربه کنید !

تجربه های ما نشان داده که این متد نسبت به آموزشگاه های دیگر با مدت زمان کوتاه تری بازدهی بهتر و بالاتری داشته! آموزشگاه ما را تجربه کنید. 

چند دلیل برای اینکه چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیرید​

دلایل متعددی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد؛ در اینجا ما چند مورد را برای شما بر شمرده‌ایم.

درآمد

 1. آلمان دومین صادر کننده بزرگ دنیاست.

 2. اقتصاد آلمان در اروپا در جایگاه اول و در دنیا در جایگاه چهارم قرار دارد. اقتصاد این کشور برابر با کل کشورهای اسپانیایی زبان است.

 3. آلمان زادگاه بسیاری از برندهای تراز اول دنیاست.

 4. سرمایه‌ گذاری مستقیم توسط آلمان در ایالات متحده بیشتر از 10 میلیارد دلار است.

آگاهی

 1. زبان آلمانی بیشترین تعداد متکلم در اتحادیه‌ی اروپا را دارد (بیشتر از زبانهای انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی).

 2. آلمانی در میان ده زبان پر تکلم دنیا قرار دارد. این زبان همچنین زبان دوم بیشتر مردم مرکز و اروپای شرقی است. ازاین رو جمله‌ی «کل آلمانی‌ها انگلیسی هم صحبت می‌کنند» افسانه‌ای بیش نیست.

 3. آلمانی ها رهبری مهندسی در دنیا را برعهده دارند.

تفکر​

 1. آلمانی زبان گوته، مارکس، نیچه و کافکا؛ زبان مان، برشت، و گراس است. موزارت، باخ، بتهوون، و شوبرت؛ براهام، شومان، وگنر، ماهلر و شونبرگ نیز به زبان آلمانی تکلم و نوشته‌اند؛ همچنین افرادی چون فروید، وبر، انیشتین، هسنبرگ، کانت، هگل و هایدگر نیز آلمانی زبان بودند.

 2. آلمانی دومین زبان علمی متداول در دنیاست.

 3. 18 درصد از کتابهای دنیا به زبان آلمانی منتشر می‌شوند، و از این مقدار تعداد بسیار کمی به زبان انگلیسی ترجمه می‌شوند.

 4. آلمانی دروازه‌ی تحصیلات عالیه در دنیاست.

 5. بسیاری از آثار بسیار مهم در حوزه‌های فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ هنر، دین، روانشناسی، شیمی، فیزیک، مهندسی و دارو به زبان آلمانی نوشته شده‌اند و در همین زبان نیز در حال توسعه و گسترش هستند.

در این مقاله ما بجز بحث نحوه یادگیری در مورد اهمیت این زبان و علت یادگیری آن صحبت کردیم.شما در آکادمی چندزبانه تخصصی پیرهانی بطور تخصصی به شما عزیزان مشاوره خواهند داد که چگونه و به چه روشی این زبان پرکاربرد را آموزش ببینید و حتی مشاوره بابت چگونگی ادامه این زبان و استفاده ازاین زبان در چه موارد شغلی کاربرد بیشتری دارد.

با آکادمی پیرهانی زبان آلمانی را به راحتی یاد بگیرید! با شماره تماس ما برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید 02186087425