آکادمی پیرهانی - پیکانون

5 دلیل برای یادگیری زبان

دلایل مهم یادگیری

دلایل یادگیری زبان  چه هستند؟ اصلاً چرا باید زبان  را یاد بگیریم؟ البته که اهمیت این موضوع برای خیلی از ما امری بدیهی است و نیاز به توضیح خاصی ندارد. اما شاید هنوز قانع نشده‌ باشید که همین امروز باید در یک آموزشگاه زبان  ثبت نام کنید و فردا دیر است!

البته که ثبت نام در یک آموزشگاه زبان خوب  و پیدا کردن همچین آموزشگاهی کار مشکلی است و باید کلی زمان برای این کار صرف کرده و به خاطرش کلی راه طی کنید. اما آن چیزی که ارزش این هزینه‌ها و انرژی را دارد، نتیجه‌ای است که در انتها از آکادمی چندزبانه پیرهانی باروش تدریس بسیار عالی و پرطرفدار کسب خواهید کرد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم کمی به دلایل یادگیری زبان بپردازیم. با ما همراه باشید!

اصلاً چرا باید زبان یاد بگیریم؟

قبل از توضیح مربوط به این قسمت قابل ذکر است شما میتوانید ازطریق مشاوره رایگان آکادمی تخصصی چندزبانه پیرهانی راهنمایی های لازم را دریافت کنید.مشخص است قبل از انجام هر کاری، باید دلیل و ضرورت آن را برای خودمان مشخص کنیم.  اگر بدانیم به چه خاطر باید این کار را انجام دهیم، با اشتیاق برای آن اقدام می‌کنیم. ضرورت یادگیری زبان  برمی‌گردد به جایگاه فرد در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و اجتماعی که بنا به نیاز و هدف خود، آن را تعیین می‌کند.

در ادامه، به 5 مورد از دلایل یادگیری، اشاره می‌کنیم.

1- به شما کمک می‌کند هر مهارتی را بهتر یاد بگیرید!

مهارت‌های عمومی در زندگی انسان، همچون یک اهرم عمل می‌کنند و تسهیل‌گر بسیاری از امور زندگی فرد هستند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی هر فرد، ارتقای توانایی‌های عمومی اوست. برخی مهارت‌ها ازجمله مهارت رانندگی، مهارت‌های اجتماعی، توانایی‌های خود مدیریتی و مهارت حل مسئله، ازجمله مهارت‌های عمومی در زندگی هر فرد است. بهبود مهارت های شغلی، موجب بهبود کیفیت زندگی فرد می‌شود.

یادگیری زبان، یکی دیگر از مهارت‌های عمومی و پرکاربرد در زندگی اشخاص است. کاربرد آن  در زندگی شخصی هر فرد می‌تواند به‌ سادگی کار با منوی موبایل یا کامپیوتر، یا به پیچیدگیِ مطالعات متون خارجی  باشد. به زبان ساده‌تر بگوییم: اگر کاری را بلد هستید با زبان در آن کار حرفه‌ای‌تر می‌شوید. اگر هم بلد نیستید، به کمک زبان و اینترنت می‌توانید آن را یاد بگیرید!

2- به شما کمک می‌کند فرزند خود را بهتر بزرگ کنید!

این حرف عجیب به نظر می‌آید، اما واقعیت دارد. با توجه به پیشرفت‌های روزافزون علم، فنّاوری و ارتباطات، نمی‌توان حضور ابزارهای ارتباطی ازجمله گوشی‌های هوشمند، تبلت و رایانه را در زندگی نوین انکار کرد. دور کردن کودکان نسل جدید از این ابزارهای ارتباطی غیر ممکن است، پس نحوهٔ استفاده صحیح از این ابزارها باید توسط والدین به فرزندان آموزش داده شود.

بنابراین والدین باید در ابتدا مهارت استفاده از این ابزارها را به دست آورده باشند تا بتوانند نحوهٔ صحیح استفاده از آن‌ها را به فرزندان خود بیاموزند. بدیهی است در به‌ کارگیری فناوری، زبان  نقش مهمی ایفا می‌کند؛ ازاین‌رو آشنایی نسبی با زبان خارجی برای همه والدین لازم است.

والدینی که فرزندان آنها با ابزارهای ارتباطی همچون موبایل و کامپیوتر در ارتباط هستند، دلایل یادگیری  انگلیسی را به خوبی درک می‌کنند.

3- در مقاطع تحصیلی پیشرفته، ندانستن زبان یعنی فاجعه!

یکی از دلایل ضرورت یادگیری زبان برای دانشجویان، خودکفایی در انجام برخی امور مربوط به مقالات و پروژه‌هاست. به‌عبارت‌دیگر، دانشجویی که از سطح مطلوب مهارت  برخوردار باشد، می‌تواند در انجام فعالیت‌های دانشجویی، از منابع معتبر استفاده کند. در غیر این صورت مجبور خواهد شد متحمل هزینه و زمان بیشتری شود تا بتواند به ترجمهٔ منابع موردنظر دست پیدا کند.

4- برای سلامت جسمی و روحی شما هم خوب است!

این حرف هم واقعیت دارد! تحقیقات ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم، یکی از مؤثرترین روش‌های جلوگیری از بیماری‌های مغزی مخصوصا فراموشی و زوال عقل است.

فعالیت مغز در حین یادگیری زبان دوم، موجب به‌کارگیری تعداد بیشتری از سلول‌های خاکستری مغز می‌شود. به گفتهٔ پزشکان، یادگیری زبان دوم، به‌عنوان نوعی ورزش برای سلول‌های مغزی است. فعالیت سلول‌های مغزی به ویژه سلول‌های خاکستری در حین یادگیری، موجب افزایش سوخت‌وساز در این سلول‌ها و انرژی‌رسانی به آن‌ها می‌شود. به همین علت بهبود  غذا رسانی به سلول‌ها، روند پیرشدن سلول‌ها کند و حتی گاهی متوقف‌شده و فعالیت‌ها به سمت تولد سلول‌های جدید می‌رود.

5- زبان به مهارت‌های کامپیوتری شما کمک می‌کند.

حدود 80 درصد از اطلاعات کامپیوتر، به زبان انگلیسی تحلیل و ارائه می‌شود؛ همین‌طور بصورت رسمی مورداستفاده در پایگاه جستجوهای اینترنتی همچون گوگل، زبان انگلیسی است. از آنجا که قلمرو فعالیت‌های اینترنتی، بدون حد و مرز است، ممکن است محتوایی که امروز در سایت شما منتشر می‌شود، مورداستفادهٔ یک کاربرخارجی قرار گیرد.

کلید موفقیت بسیاری از سایت‌های اینترنتی، دوزبانه بودن آن‌هاست. سایت‌هایی که محتوای خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی عرضه می‌کنند، از شانس بیشتری برخوردارند که از بازدید و رتبهٔ بالاتری در گوگل برخوردار باشند. پس ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای فعالان این حوزه هم غیرقابل‌انکار است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دلایل بسیاری در راستای ضرورت یادگیری برای اقشار مختلف افراد وجود دارد؛ بنابراین لازم است، آموزش زبان  به‌صورت فراگیر و به‌صورت درست و بهینه اجرا شود. ازاین‌رو لازم دیده می‌شود آموزش در مدارس، به‌صورت کارآمدتر اجرا شود؛ در این صورت حتی فردی که در کلاس‌های خصوصی و آموزشگاهی، اقدام به یادگیری زبان نکند، باید از توانایی مطلوب و قابل قبولی در زبان  برخوردار باشد.

شما میتوانید از طریق آکادمی چند زبانه تخصصی پیرهانی زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید وبرای یادگیری آن اقدام کنید.اگر نمیتوانید تصمیم بگیرید از چه زبانی شروع کنید ویا چگونه شروع کنید ، میتوانید از طریق آموزشگاه پیرهانی( picanon ) مشاوره های رایگان دریافت کنید در صورت تمایل با شماره تماس های ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 02186087425