آکادمی پیرهانی - پیکانون

فواید یادگیری زبان دوم

فواید چند زبانه بودن

در دنیای جهانی‌شده‌ و بهم مرتبط امروزی، دانستن زبان‌های مختلف و استقبال از فرهنگ‌های دیگر عملا ضروری است.ما با مردم مختلفی از اطراف جهان در ارتباطیم، با آنها تجارت می‌کنیم، رابطه برقرار کرده و فرهنگ آنها را تجربه می‌کنیم تا دانش‌مان را گسترش دهیم. تمام اینها دلایل خوبی برای یادگیری زبان دوم و دیگر است.

افراد چندزبانه برتری‌های ویژه‌ای نسبت به افراد تک‌زبانه دارند. این برتری و مزایا شما را ملزم می‌کند تصمیم بگیرید آلمانی ، فرانسوی ویا هر زبان دیگری که دوست دارید یا برایتان مفید است را بیاموزید.در آموزشگاه پیرهانی شما میتوانید زبان دلخواه خود را به راحتی بیاموزید.

پژوهش‌های به عمل آمده درباره افرادی که زبان دوم را از کودکی فرامی‬‌گیرند نشان می‌دهد این افراد می‌توانند نه‌تنها چند زبانه شوند، بلکه قادر هستند به زبان مادری خود تسلط بیشتری پیدا کرده و در آزمون‌های پیشرفت تحصیلی عملکرد بهتری داشته باشند.

 

11 مزیت یادگیری زبان دوم

۱- کارمند، دانشجو یا کارآفرین بهتری خواهید بود.

افرادی که زبان دوم یاد می‌گیرند در چندوظیفگی، تمرکز و انتقال بین فعالیت‌های مختلف بهتر عمل می‌کنند.زمانیکه یک زبان جدید می‌آموزید، مغزتان توانایی تغییر از یک زبان به زبان دیگر، ربط دادن معنی لغات جدید به زبان مادری، استفاده‌ی صحیح اصطلاحات و صرف درست افعال و بسیاری از مهارت‌های دیگر را توسعه می‌دهد.

این مهارت‌ها به مغز کمک می‌کنند تا چندوظیفگی را آسان‌تر انجام داده و به منظور تمرکز در فعالیت در حال انجام، اطلاعات مرتبط را گلچین کند.

مدرسین متخصص کانون پیرهانی مشاوره لازم در این خصوص را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

۲-زبان دوم مغزتان را سالم‌تر‌ خواهد کرد.

یادگیری زبان جدید احتمال بیماری‌های عصبی همچون آلزایمر و زوال عقل در سنین پایین را کاهش می‌دهد.مطالعات اخیر نشان دادند افرادی که به بیش از یک زبان مسلط هستند در مقایسه با تک زبانه‌ها که در ۷۱ سالگی علائم این بیماری‌ها را نشان دادند، در سنین بالای ۷۵ سال به آنها مبتلا می‌شوند.

۳- زبان دوم مهارت خواندن را در شما تقویت می‌کند.

هنگامیکه یک زبان جدید می‌آموزید، مغزتان ارتباطات جدید برقرار می‌کند و همانطور که یاد می‌گیرد با استفاده از لغات‌، معانی و قواعد جدید ایده‌های نو را بیان کند، به تقویت مهارت‌های خواندن کمک بسزایی می‌نماید.

در آموزشگاه چند زبانه پیرهانی با استفاده از متد خاص و ویژه این کانون به راحتی میتوانید خودآموز شوید ودر این موضوع مهارت کافی بدست آورید.

۴- زبان اصلی‌تان را بهبود می‌دهد.

یادگیری زبانی متفاوت درک بهتری از زبان اصلی‌تان را برای شما ارائه‌ می‌دهد، چرا که مغز یاد می‌گیرد ساختار معنایی کاملا جدیدی را با نحو و ساختارهای معنایی مخصوص آن زبان شناسایی کند.همچنین با تمرین معنا و قواعد زبان جدید، مغز را وادار به فعالیت می‌نماید.

تمام این‌ها در کنار هم به شما کمک می‌کند زبان مادری خود را به گونه‌ای جدید تحلیل کنید چرا که قبلا تمام ساختارها و معانی را خود به خود می‌آموختید. بنابراین، با علاقه‌ی بیشتری نسبت به قبل در زبان خود کاوش خواهید کرد.

۵- کمک می‌کند اطلاعات را به خاطر بسپارید.

یادگیری زبان جدید به تقویت حافظه نیز کمک می‌کند چرا که مغز ساختار زبان جدید را آموخته و لغات و قواعد جدید را حفظ می‌کند.توانایی مرتبط و حفظ کردن اطلاعات، به خاطر سپردن لغات جدید، اسامی، شماره تلفن، مراحل یک فرایند، فهرست‌ها، فعالیت‌های روزانه و دیگر اطلاعات مهم را ساده‌تر می‌کند.

آکادمی پیرهانی به دانشجویان خود فرآیند گسترش دایره لغات زبان مورد نظر را به آنها آموزش میدهد و به  آسانی میتوانند این لغات را با استفاده از روشهای خاص به خاطر بسپارند.

۶- مهارت حل مشکلات را تقویت می‌کند.

زمانیکه افراد چندزبانه یاد می‌گیرند لغات درست و مناسب‌ترین ساختار جمله یا صرف فعل را انتخاب کنند، در جنبه‌های دیگر فرایندهای شناختی خود هوشیارتر می‌شوند.توانایی تشخیص اینکه چه چیزی مرتبط است و چه چیزی نیست، آنها را حساس‌تر کرده و در حل مشکلات بهبود می‌بخشد و مهارت‌های مذاکره را نیز تقویت می‌نماید.

۷- موجب می‌شود تصمیمات دقیق‌تر و سریع‌تری بگیرید.

هنگام انتخاب بین چند کلمه که به نظر مناسب هستند اما تفاوت‌های معنایی اندکی دارند و یا دیگر پیچیدگی‌های زبان خارجی، مغز مهارت‌های تصمیم‌گیری را بهتر توسعه می‌دهد. نه تنها فرایند تصمیم‌گیری سریع‌تر شده، بلکه محتاطانه و منطقی‌تر نیز خواهد شد.

۸- نمرات بهتری کسب خواهید کرد.

افرادی که زبان خارجی یاد می‌گیرند IQ بالاتری دارند، خلاق‌ترند، نوآوری و انعطاف ذهنی بیشتری نسبت به تک زبانه‌ها دارند.مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان جدید بیشتر یک فعالیت شناختی حل مسئله است تا یک فعالیت زبانی.این افراد همچنین در امتحانات ریاضی نمرات بالاتری می‌گیرند، درک مطلب بهتری داشته و دایره لغت وسیعی دارند.

لازم بذکر است که آکادمی پیرهانی (picanon ) دانشجویانی در سنین بسیار پایین دارد که زبان مورد نظرشان را مانند زبان مادری صحبت میکنند و حتی در بابت دروس دیگر به آنها مشاوره های تخصصی برای یادگیری بهتر انجام میدهند.

۹- دنیای اطراف خود را بیشتر می‌شناسید.

یادگیری زبان جدید به شما کمک می‌کند درک بهتری از فرهنگ‌ها و سنن کشورهای مختلف داشته باشید. بعنوان یک فرد چندزبانه قادر خواهید بود دنیا را از جنبه‌های مختلف ببینید. همزمان، می‌توانید درک بهتری از فرهنگ خود نیز داشته باشید.

۱۰- مسافرت آسان‌تر خواهد بود.

زمانیکه به کشوری سفر می‌کنید و زبان آن را می‌دانید، فرصت آشنایی با افراد زیادی را پیدا می‌کنید و از طریق بازدید مکان‌های جالب و دیدنی همچون موزه، پارک ملی، مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی، تجارب عمیق‌تر و معنی‌دارتری کسب خواهید کرد.

۱۱- اعتماد به نفستان افزایش می یابد.

مهم نیست که یادگیری زبان جدید چقدر آسان یا سخت است، چرا که به انسان حس دستیابی به موفقیت می‌دهد.نسبت به خود احساس رضایت خواهید داشت و اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت و دیگر برای گفتگو به زبان جدید احساس خودداری یا خجالت نمی‌کنید. بعلاوه، افرادی که به زبان دیگر صحبت می‌کنند، در دید دیگران جالب‌تر و جذابترند.

بطور کلی به شما بزرگواران توصیه میکنیم که حتی المقدور زبان دوم را بطور حرفه ای و تخصصی دنبال کنید چرا که در  دنیای امروزه هرچه به علم و دانستنی های خود اضافه کنید همچنان نیاز بیشتری خواهید داشت

آکادمی تخصصی چند زبانه پیرهانی با توجه به تجربایات کسب کرده بشما پیشنهاد میکند که زبان های انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی را در اولویت زبانهای دوم مورد یادگیری خود قراردهید.

مادر این کانون منتظر حضور گرم شما عزیزان خواهیم بود.

برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس های ما تماس حاصل فرمایید.