آکادمی پیرهانی - پیکانون

9 فایده خودآموزی زبان انگلیسی

فایده اول : ذهن را هوشیارتر می کند

یادگیری هر زبانی ذهن شما را فعال و آماده مقابله با چالش ها می کند. در واقع با اینکار فعالیت ها و ابعاد جریان های الکتریکی نورون های مغز دست خوش تغییراتی خواهند شد که در مطالب بعدی (تکنیک ها و مهارت های یادگیری زبان دوم) راجع به آن تغییرات به طور مفصل توضیح ارایه خواهد شد.

اصلا مهم نیست از چه سنی یادگیری را آغاز می کنید اما باید بدانید در هر مقطعی که اینکار را انجام دهید، ذهن خود را پرورش خواهید داد و بیشتر به اهمیت یادگیری زبان پی خواهید برد.

دوم : فرصت های شغلی بهتر و بیشتر

زبان انگلیسی ممکن است زبان رسمی و یکتای جهان نباشد ، اما زبان پیش فرض تعداد بیشماری از کشورها بوده و از آن برای برقراری ارتباط بین المللی استفاده می شود.از آن گذشته اگر به آگهی استخدامی اکثر شغل ها نگاهی بیندازید در لیست نیازمندی های احراز ، دانش زبان انگلیسی در جایگاه های اول قرار گرفته است که اهمیت آن را نشان می دهد.

سوم : یکی از بهترین زبان ها برای سفرکردن است

اگر تصور می کنید با دانش زبان انگلیسی فقط قادر به سفر به کشورهایی مثل انگلیس ، آمریکا ، استرالیا و کانادا هستید، سخت در اشتباهید! بیش از 50 کشور انگلیسی زبان در سطح جهان وجود دارد.

تازه استثناهایی هم وجود دارد ، در بسیاری از شهرها ، انگلیسی به عنوان زبان دوم و غیر رسمی این شهرها بوده و توریستها از این زبان برای برقراری ارتباط با شهروندان آن شهرها استفاده می کنند.

حتی در بعضی شهرهای کشور 1/3 میلیارد نفره چین هم افرادی را پیدا خواهید کرد که انگلیسی صحبت خواهند کرد.

فایده چهارم : نویسنده بهتری خواهید شد

یکی از بهترین راه ها برای درک زبان های انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی نوشتن آن است.هرچه بیشتر بنویسید ریزه کاری ها و ظرایف آن زبان را بهتر متوجه خواهید شد. با این کار کتاب خوان بهتری شده و نهایتا قوه تخیل خود را تقویت می کنید.

در دبستان برای یادگیری بهتر زبان از دانش آموز خواسته می شود تا الفبا را بارها و بارها روی کاغذ بنویسد. اتفاقی مشابه در دوران بزرگسالی و هنگام یادگیری زبان انگلیسی می افتد ، با این تفاوت که فرد با تکیه بر دانش گسترده خود کلمات را تبدیل به جملات می کند.

با تمرین ، جملات پیش و پا افتاده به جملات پیشرفته تبدیل می شوند ، در نهایت می بینید به راحتی می توانید آنچه در ذهنتان می گذرد را به زبان انگلیسی روی کاغذ بیاورید.

پنجم: لذت بردن از ادبیات کلاسیک و فیلمها به زبان اصلی

در طول چند قرن گذشته تعداد بسیار زیادی از فیلم ها و ادبیات کلاسیک به زبان انگلیسی تولید شده اند. مهم نیست ترجمه انجام شده چقدر دقیق است بازهم بعضی قسمت ها از کتاب یا فیلم حذف شده و با نسخه اصلی تفاوت خواهند داشت. چنین امری درک عمیق آثار به یادماندنی و بینظیر نویسندگانی همچون شکسپیر و یا استیون کینگ را غیر ممکن می کند.

از آثار کارگردانان بزرگ مثلا آلفردهیچکاک ،تازمانیکه آنها را به زبان اصلی تماشا نکنید حس بی نظیر آنها را تجربه نخواهید کرد. از آن گذشته در بسیاری از فیلم ها و کتاب ها ، گریزهایی جالب و با معنی به برخی مسایل روز مره زده می شود که فقط با درک زبان انگلیسی می توان آنها را متوجه شد . لذت یادگیری زبان را بعد از درک این امر متوجه خواهید شد. 

فایده ششم: مهاجرت صحیح

برای مهاجرت کردن به کشوری انگلیسی زبان ، اگر زبان انگلیسی ندانید کاستی بزرگی در پرونده خود خواهید داشت. در ایالات متحده برای دریافت شهروندی باید امتحان زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذارید. موضوع مهم این است که منظور از مهاجرت فقط رفتن به آن کشور نیست.

ممکن است پیدا کردن شغل حتی با دانستن زبان بازهم مشکل باشد. اگر نتوانید انگلیسی صحبت کنید لیست شغلها بسیار کوتاه خواهد بود.

این مسأله فشار زیادی را بر شما و خانواده برای پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب خواهد گذاشت و باید به کارهای نامناسب با درآمد کم تن دهید. درنتیجه گذران زندگی بسیار سخت خواهد شد.تصور کنید بخواهید آدرس سوپرمارکت ، ایستگاه اتوبوس یا بیمارستان را بپرسید اما زبان بلد نیستید.در آنجا دیگر نمی توانید به یاد کلاسهای اکسترا زبان بیفتید و افسوس کارساز نیست…

هفتم: افزایش تمرکز

پژوهش های اخیر نشان می دهند افراد دو زبانه یا چند زبانه ، دقت و تمرکز بیشتری نسبت به دیگر افراد دارند.علت این موضوع نیز تفکر به دو زبان و تغییر مداوم میان زبان مادری و زبان دوم است که منجر به افزایش تمرکز میشود.

افزایش تمرکز فرد از به کارگیری دو مهارت بدست می آید؛ دقت زیاد به یادگیری زبان انگلیسی و صحبت کردن .فقدان هر یک سبب ایجاد خلل در یادگیری خواهد شد. هنگام صحبت کردن می بایست به جزییات توجه کرده و کلمات را درست جمله بندی کنیم ، در صورتیکه در زبان مادری بدون نیاز به تفکر جمله را به زبان می اوریم .

هشتم :آمادگی بیشتر برای یادگیری اصطلاحات روزمره

گویش های متعددی برای زبان انگلیسی در اقصی نقاط جهان به وجود آمده است. در هرکشور از زبان انگلیسی اما با گویشی متفاوت و اصطلاحات مخصوص به آن منطقه استفاده میشود.

واضح است که یادگیری تمام اصطلاحات هر کشور یا منطقه امری غیرممکن خواهد بود ، اما بادانستن زبان و صحبت با افراد بومی منظور آنها را متوجه خواهید شد و دایره واژگان خود را با یادگیری اصطلاحات وسیع تر خواهید کرد.

فایده نهم :تحصیل در برترین مدرسه ها و دانشگاه های جهان

همانند یافتن شغل بهتر ، یکی دیگر از برتریهای یادگیری زبان انگلیسی فرصت تحصیل در بهترین مدرسه ها و دانشگاهاست.اگر رویای تحصیل در دانشگاهایی مانند هاروارد،استنفورد ، آکسفورد ، کمبریج و MIT را در سر میپرورانید ،دانستن زبان انگلیسی حتمی خواهد بود. طبق تحقیقات صورت گرفته انتظار میرود تا 10 سال آینده چیزی نزدیک به 2 میلیارد نفر در سطح جهان زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

با آکادمی تخصصی زبان پیرهانی شما میتوانید به طور کاملا حرفه ای به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید.

آکادمی پیرهانی با برگزاری کلاسهای آنلاین و غیرحضوری زبانهای خارجی آموزش فرانسه ،انگلیسی و آلمانی توانسته خود را از دیگر مؤسسات زبان متمایز و با استراتژی آموزشی نشان دهد و مفتخر است با بهره گیری از متدی اکسترا جذاب و گیرا یادگیری زبان را در مدت 6 الی 8 ماه به طور کامل ارایه دهد به همین سبب دوره های سریع زبان مهاجرت را در پیش گرفته است.