آکادمی پیرهانی - پیکانون

چرا باید زبان یاد بگیریم؟

دلایل کاربردی یادگیری زبان

حقیقتا دلایل زیادی برای یادگیری یک زبان خارجی وجود دارد. از کار کردن در یک کشور خارجی تا برقراری ارتباط با کسایی که نمی‌توانند به زبان شما صحبت کنند. اما به شکل کلی چه دلایلی هستند که ما را قانع به یادگیری یک زبان جدید می کند؟

یادگیری یک زبان جدید زمان‌بر است و به دقت نیاز دارد. در ادامه کانون چند زبانه پیرهانی با توجه به تجربیات کسب کرده در چند ساله اخیر دلایلی را برای شما عزیزان به اشتراک میگذارد  که میزان اهمیت زیاد یادگیری یک زبان خارجی جدید را کاملا مشخص می‌کنند. مثال‌هایی که می آوریم از جنبه کاربرد یادگیری یک زبان جدید هستند،

اما برخی هم به این دلیل سراغشان خواهیم رفت که می‌توانند نیاز‌های روزانه هر شخصی باشند. به هر حال مهم نیست دلیل اصلی شما چیست، وقتی که یک ایده و امید برای یادگیری زبان داشته باشید، انگیزه دارید تا مطالعه را هر چه زودتر شروع کنید.

مهاجرت

وقتی که به یک منطقه یا کشور خارجی مهاجرت کنید، یادگیری زبان محلی آن مکان، حتی اگر بسیاری از افراد آن منطقه زبان مادری شما را متوجه می شوند، کمک می‌کند تا راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

 

برای مثال از نظر آموزشگاه picanon اگر مقدمات زبان انگلیسی را یاد گرفته‌اید اما قصد مهاجرت به هلند را دارید (کشوری که بسیاری از افراد با زبان انگلیسی آشنا هستند)، باز هم ارزش دارد تا زبان محلی هلند را یاد بگیرید. این کار علایق شما به محیطی که در آن کار یا زندگی می‌کنید را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود حتی احساس غریبی کمتری داشته باشید.

دوستان و آشنایانی که به زبان خارجی صحبت می کنند

اگر همسر، فامیل یا دوستان شما به زبانی متفاوتی ویا همان زبان خارجی صحبت می‌کنند، یادگیری زبان آن‌ها بازهم در برقراری ارتباط بهتر و راحت‌تر شدیدا توصیه می‌شود. زبان آن‌ها را که بدانید حتی فهم فرهنگ و طرز فکر آن‌ها هم برای تان راحت‌تر است.

در آکادمی چندزبانه پیرهانی  راهنمایی های لازم را در اختیارشما عزیزان قرار خواهیم داد که چگونه خیلی راحت نحوه ارتباط گیری قوی در خانواده یا بین دوستانتان را تقویت کنید و در این موضوع مهارت کافی را بدست آورید.

کار

اگر در محیط کار نیاز به ارتباط دائم با کسانی دارید که به زبان شما صحبت نمی‌کنند، دانستن زبان‌ آن‌ها می‌تواند به صحبت‌های راحت‌تر، فهم بیشتر، اشتراک گذاری ایده‌ها و در نهایت ارتباطی سریع‌تر منجر شود. شما حتی می توانید در زمینه کاری خودتان قرارداد‌های بیشتری ببندید، فروشتان را بیشتر کنید و راحت‌تر ارتقای شغلی بگیرید.

ممکن است به فکر پیدا کردن یک کار جدید خارج از کشور خود باشید، که در این صورت هم دانستن یک زبان خارجی، شانس شما را چند برابر می‌کند.

تحقیق و مطالعه به زبان خارجی

اگر یک دانش آموز یا دانشجو هستید و برای جمع آوری اطلاعات درباره یک موضوع به دنبال منابع بروز و بیشتری هستید، یادگیری زبان خارجی جدید دسترسی به فضای وسیع‌تری از منابع پیرامون موضوع مورد تحقیق به شما می‌دهد و این امکان فراهم می‌شود تا با دانشجویان یا محققین کشور‌های دیگر وارد ارتباط و تبادل نظر شوید.

فراموش نکنید که در اکادمی چند زبانه تخصصی پیرهانی شما میتوانید خودآموز باشید.بطوریکه ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به راحتی تسلط حرفه ای برای مکالمه های خود داشته باشید.

وحتی ما با متد آموزشی خاصی که طی تجربیات چندین ساله خود بدست آورده ایم به شما خواهیم آموخت که چگونه دایره لغات ذهن خود را گسترش دهید و آن را آپدیت کنید.

رالف والدو امرسون، درباره زبان ها گفته: «زبان‌، آرشیو تاریخ است.»

مسافرت های خارجی

یادگیری یک زبان خارجی یا زبان انگلیسی برای ما ایرانی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. مسافرت به کشور‌های مختلف در صورتی که فقط مقدمات زبان انگلیسی را بلد باشید، شاید بتواند در انجام بسیاری از کار‌های ابتدایی و مقدماتی در هنگام سفر مفید و کار راه انداز باشد. اما دائم مجبورید با سرعت بسیار آهسته کلمات را به کار ببرید یا بخواهید صدای خود را بلند کنید تا تلفظ دقیق آن عبارت به گوش شنونده برسد.

شما در آکادمی picanon میتوانید به راحتی با زبان مورد علاقه خود مانند زبان مادری صحبت کنید.

در هر حال اگر بخواهید از سفر خود لذت بیشتری ببرید و برای مثال بلیط بخرید، نوشیدنی سفارش دهید، منوی رستوران را براحتی بخوانید و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید، دانستن یک زبان خارجی مناسب آن کشور از جهات مختلف به شما کمک می‌کند.

تحصیل در خارج از کشور

اگر برای درس خواندن در یک دانشگاه خارجی برنامه‌ریزی کرده‌اید، به درک مناسب از زبان آن کشور نیاز دارید. البته ممکن است در همان دانشگاه دوره‌هایی برای یادگیری سریع زبان همان کشور برگزار شود، اما حتی اگر با مقدمات آن زبان هم آشنا باشید، در این زمینه جلوتر خواهید بود و همان وقت را می‌توانید صرف تحصیل خود کنید.

دلایل فرهنگی!

علاقه داشتن به فیلم، سریال، موزیک یا حتی شعرهایی که به زبان‌های خارجی نوشته شده‌اند، خود به تنهایی یکی دیگر از دلایلی است که شما را برای درک راحت‌تر و بهتر آن‌ها ترغیب می‌کنند تا یک زبان خارجی جدید را یاد بگیرید.

بسیاری از فیلم ها و سریال ها و محتوای رسانه ای به زبان انگلیسی در دسترس هستند که لذت تماشای این محتواها و همزمان فهمیدن زبان آن ها را می توانند برای شما دو چندان کنند.

مدرسین متخصص آموزشگاه پی کانون میتوانند در این زمینه به شما دوستان گرامی کمک های قابل  اهمیتی کنند درواقع فیلم ها ، موزیک ها و پادکست هایی به زبان اصلی به شما معرفی کنند.

تقویت حافظه

یکی از دلایلی که شاید انتظارش را نداشتید، تقویت حافظه است. بسیاری از پزشکان و متخصصین دلایل و مدارک زیادی دارند که مدعی اند دانستن چند زبان خارجی می تواند از حافظه شما در گذر زمان محافظت کنند. چند زبان دانی! تا ۵ برابر خطر ابتلا به برخی از نمونه های فراموشی به صورت سطحی و به صورت آلزایمر را نسبت به کسانی که تنها به یک زبان صحبت می کنند، کمتر می کند.

یک چالش جدید برای زبانهای خارجی

اگر از چالش‌های جدید استقبال می‌کنید، یاد گرفتن یک زبان خارجی همیشه یک چالش جذاب و هیجان انگیز است. دانستن یک زبان، هیچوقت کافی نیست، هر زبان به همراه خود یک دنیای جدید از فرصت‌ها و جذابیت‌ها را به شما می دهد.

آکادمی چند زبانه پیرهانی باتوجه به تجربیات کسب کرده برترین زبان ها را به شما بزرگواران مشاوره میدهند که در حال حاضر بهترین و پرکاربردترین زبان های دنیا چه در زمینه کسب و کار ، تحصیلی ، مهارجرت و حتی فرهنگی  و چه در زمینه موسیقی وتاریخی چه زبان هایی هستند.

زمان کوتاه

یادگرفتن بسیاری از زبان ها تنها به نیم ساعت مطالعه روزانه زمان نیاز دارد. اگر همین مدت زمان کم را روزانه و مستمر برای یادگیری و تمرین یک زبان جدید به کار گیرید، می توانید در طول چند ماه یک زبان جدید را به طور کامل آموزش ببینید.

البته نا گفته نماند برنامه ریزی این مدت زمان در روز و یا در هفته ملزم به داشتن یک راهنمای خوب و یک روش نتیجه بخش خواهد بود بنابراین ما به شما picanon  را پیشنهاد میدهیم.

جمع بندی

یادگیری زبان خیلی وقت ها به دلیل خاصی هم نیاز ندارد. زندگی روزمره همه ما به یادگیری یک زبان جدید پیوند خورده و جزئی ضروری از زندگی همه ما شده است. نیاز به پیدا کردن یک کار جدید در خارج از کشور، مهاجرت به یک کشور دیگر برای زندگی یا تحصیل، مسافرت یا تحقیق و مطالعه همگی بهانه یادگیری زبانی جدید هستند.

 

اما یادتان باشد تا به زبانی که قصد یادگیری آن را دارید علاقه ای نداشته باشید، سرعت یادگیری بسیار کمی خواهید داشت. بنابراین با علاقه و انگیزه شروع به یادگیری یک زبان جدید کنید.

حالا که فهمیدید چرا باید زبان خارجی یاد بگیرید بهتره یک زبان را انتخاب کنید و شروع به تقویت آن زبان کنید پیشنهاد میکنم برای بهتر تصمیم گرفتن و داشتن یک بازدهی خوب با آموزشگاه تخصصی چند زبانه پیرهانی تماس حاصل فرمایید تا با بصورت رایگان به شما عزیزان مشاوره دهند.

شماره تماس : 02186087425
شمراه همراه : 09127047834 پیرهانی